Karty „Alianci. II wojna światowa”

Alianci karty Nakładem Fabryki Kart Trefl – Kraków ukazały się nowe karty z serii Excellent – „Alianci.  II wojna światowa”, czyli doskonały upominek świąteczny dla miłośników historii. Zestaw zawiera talię oraz dwie książeczki – jedną z zasadami pięciu popularnych gier karcianych i drugą z komentarzem historycznym przybliżającym postać lub broń widniejącą na kartach.

Ilustracje wykonał Jakub Mathia i trzeba przyznać, że ze swojego zadania wywiązał się wyśmienicie. Na kunsztownie wykonanych kartach widnieją znani dowódcy, żołnierze i broń; między innymi:  Bernard Law Montgomery, czołg Churchill, czy generał Dwight Eisenhower. Jest też polski akcent w postaci wizerunków żołnierzy – partyzantów, symbolicznie reprezentujących w tej talii – Armię Krajową i inne konspiracyjne organizacje.

Karty prezentują się znakomicie, z pewnością uprzyjemnią graczom partyjkę wista lub remika (moje wątpliwości budzi jedynie karta ‚joker’). Mam nadzieję, że firma Trefl nie poprzestanie na tym, pójdzie za ciosem i kiedyś wyda talię upamiętniającą polskich bohaterów okresu wojny. „Alianci” wypadli bardzo okazale, nie mam nic przeciwko, aby w przyszłości pojawiły się na kartach wizerunki generała Andersa, niedźwiedzia „Wojtka” czy pilotów legendarnego Dywizjonu 303.

Churchill_Alianci Montgomery_Alinaci

Dodaj komentarz

Filed under ARTYKUŁY, II WOJNA ŚWIATOWA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s