O BLOGU

_DSC3302

O BLOGU…

Blog poświęcony wydarzeniom znanym, a częściej zupełnie zapomnianym, rzuconym na margines kronik i ludzkiej pamięci. Tropimy ślady historii, bo jakże zrozumieć teraźniejszość i pojąć przyszłość, gdy nie ma się pojęcia o przeszłości?

Autor bloga nie jest z zawodu historykiem (!), a całość ma charakter popularnonaukowy, niemniej treść artykułów opierana jest na tekstach źródłowych i fachowych opracowaniach, dzięki czemu staramy się wyciągać właściwe wnioski, zaś fakty poddawać rzeczowej analizie. Ostatnio ze względu na brak czasu ograniczam się do quasi-recenzji publikacji historycznych.

Najlepsze scenariusze zawsze pisze historia – w tym banale kryje się sedno sprawy, dlatego z pokorą, ale i wielkim entuzjazmem, jaki zawsze ma prawo towarzyszyć badaczom historii, zachęcam do lektury artykułów zamieszczonych na łamach bloga.

Nieśmiało zachęcam również do lektury książek mojego autorstwa:

 • Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone (DW PWN)
 • Literaci w przedwojennej Polsce. Pasje, nałogi, romanse (DW PWN)
 • Rozkaz: Trzaskać! Zapomniane akcje polskiego podziemia (DW PWN)
 • Artyści w okupowanej Polsce. Zdrady, triumfy, dramaty (DW PWN)
 • Absurdy i kurioza przedwojennej Polski (PWN)

Książka Rozkaz: Trzaskać! Zapomniane akcje polskiego podziemia otrzymała nominację w organizowanym przez IPN, TVP i Polskie Radio konkursie „Książka Historyczna Roku”. Nominacja została przyznana w kategorii: Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku.

*      *      *

O AUTORZE…

Remigiusz Piotrowski – urodziłem się w 1984 roku w Łodzi. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Przez kilka lat zajmowałem się dziennikarstwem internetowym związanym z moimi dwiema największymi pasjami: piłką nożną i historią pierwszej połowy XX wieku. Ostatnio piszę książki (literatura popularnonaukowa), sporadycznie artykuły dla prasy.

*     *      *

KONTAKT…

(remekpiotrowski@op.pl)

6 responses to “O BLOGU

 1. B.

  Witam, na Twojego bloga trafiłam zupełnie przypadkowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego o czym i w jaki sposób piszesz. Z Twoich postów wyłania się niezwykła pasja, którą potrafisz przekazać czytelnikom. Dla mnie, studentki (właściwie już absolwentki) historii jest to niezwykle wartościowe. Życzę Ci powodzenia w prowadzeniu bloga. Na pewno stanie się jednym z moich ulubionych 🙂
  Pozdrawiam

 2. Witam, przeczytałem już chyba wszystkie wpisy na tym blogu, jestem pod wrażeniem jakości oraz obszerności materiału. Jestem webmasterem – programistą więc jeśli chciałbyś dedykowaną stronę .pl wraz z hostingiem odezwij się na email: filipsiu@hotmail.com. Z przyjemnością mógłbym wykonać taki drobny projekt. Pozdrawiam Filipsiu

 3. Marek

  Dziękuję za czas poświęcony na tworzenie bloga – przyjemnie się czyta, a że lubię historię, to tym bardziej chętnie tu zaglądam.

  W kwestii technicznej – polecam wtyczkę wptypography, automatycznie wpłynie na lepszy odbiór tekstów poprzez drobne ale istotne zmiany w wyświetlaniu tekstu na stronie.

  Komentarz najlepiej będzie skasować po przeczytaniu żeby śmieci nie trzymać.

  Życzę wytrwałości w pisaniu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s